Novely zákona o kompenzačním bonusu

od | 24 Lis 2020 | Ostatní

Jsou nachystány dvě novelky zákona č.461/2020 Sb., zákon o kompenzačním bonusu.

V souvislosti s čerpáním daňového kompenzačního bonusu cíleného na OSVČ, společníky malých společností s ručením omezeným a dohodáře (zveřejněný příspěvek dříve) jsou  nachystané změny zákona odstraňující jeho diskriminační výklad. Ten neumožňoval osobám samostatně výdělečně činným souběžně čerpat daňový kompenzační bonus a podporu z Programu ochrany zaměstnanosti Antivirus Ministerstva práce a sociálních věcí. Naproti tomu společníkům společností s ručením omezeným tento souběh byl umožněn.  Současně další navrženou novelou zákona o kompenzačním bonusu se upravují stejné podmínky v  § 8 vyloučení nároku na kompenzační bonus, který pro OSVČ bude v § 8 odst.1 písmeno c) obdobný jako pro společníky s.r.o.  Což znamená, že bude vyloučen nárok na čerpání pro všechny skupiny v případě, že již v ČR, EU nebo EHS čerpaly podporu obdobnou kompenzačnímu bonusu.

Nejnovější články

Uznání dluhu

Uznání dluhu

Uznání dluhu. Jeho význam, kdy jej lze doporučit a co vše musí být při uznání dluhu dodrženo. 535 slov, délka čtení do 5 minut.

Darování nemovitosti za života

Darování nemovitosti za života

Darování nemovitosti za života. Vypořádání majetku mezi sourozenci. Radikální změna notářského tarifu. 1102 slov, délka čtení nad 5 minut.

Důvěřujte odborníkům

„Neznalost práva nezbavuje odpovědnosti. Znalost však často.“

Stanislav Jerzy Lec