Zvýšení daňového zvýhodnění na vyživované děti

od | 30 Říj 2020 | Ostatní

Změna zákona o daních z příjmů by měla zvýšit daňové zvýhodnění na vyživované děti žijící s poplatníkem daně ve společné domácnosti. U jednoho vyživovaného dítěte je navrhovaná roční částka 30.408 Kč. V případě druhého dítěte 38.808 Kč ročně. U třetího a každého dalšího dítěte 96.816 Kč ročně.

Pokud bude daňové zvýhodnění vyšší než daňová povinnost, má poplatník nárok na daňový bonus. Maximální výše ročního bonusu bude nově 120.600 Kč. Současně se navrhuje zvýšení maximálního měsíčního daňového bonusu, který lze vyplatit na 10.505 Kč.

V souvislosti se změnou daňového bonusu se ruší minimální výše příjmu v rozhodném období tak, aby na daňový bonus dosáhly i nízkopříjmoví rodiče, jejichž příjem nedosáhl hranice 87.600 Kč/rok.

Nejnovější články

Uznání dluhu

Uznání dluhu

Uznání dluhu. Jeho význam, kdy jej lze doporučit a co vše musí být při uznání dluhu dodrženo. 535 slov, délka čtení do 5 minut.

Darování nemovitosti za života

Darování nemovitosti za života

Darování nemovitosti za života. Vypořádání majetku mezi sourozenci. Radikální změna notářského tarifu. 1102 slov, délka čtení nad 5 minut.

Smlouva o výkonu funkce jednatele

Smlouva o výkonu funkce jednatele

Smlouva o výkonu funkce jednatele, souběh pracovního poměru a funkce jednatele, časté chyby. 786 slov, délka čtení nad 5 minut.

Důvěřujte odborníkům

„Neznalost práva nezbavuje odpovědnosti. Znalost však často.“

Stanislav Jerzy Lec